Для хорошого копача і в лютому березень "Шатун"

Аверс » Цікаво знати » Козацькі схрони: місце зберігання награбованого багатства

Козацькі схрони: місце зберігання награбованого багатства

Дата публікації: 14 Квітня 2023 в 12:55

 

Козацький схрон - місце, де козаки зберігали свої награбовані дорогоцінні речі, а саме монети, вироби із золота та срібла, посуд й цінні реліквії, архівні документи та інші об'єкти, які мали велике значення в ті часи.

Щоб забезпечити максимальну безпеку до цієї місцини, могли потрапити лише довірені та перевірені козаки. Під час створення схованки спочатку копали яму в формі шару (зазвичай круглу)розмірами від 1 до 2 метрів в діаметрі, а потім внутрішню поверхню вимазували глиною.

Після того як глина висохла в ямі розкладали багаття і запалювали під впливом великої температури звичайна глина переходила в стан кераміки. Це дозволяло стінам схрону стати міцними та готовими до використання.

 

У верхні частини схрону робилась лійка в схрон, в яку надалі закидалось добро, а сам отвір лійки накривався мохом, каменем або трухлявим пеньком. Це дозволяло бистро сховати дорогоцінності в схованку.

Таких схронів одночасно могло бути від трьох до п'яти штук.

Козаки були забобонні люди, деякі із них мали дар бачення і їх називали відьмаками, коли схрон збудовано і награбоване майно уже у схроні, тоді відьмаки проводили над схованками містичні ритуали, цим самим вони закривали схрон від людських очей. Після того як обряд був проведений, козаки клялися над шаблею, що нікому про це місце не скажуть навіть коли їм буде загрожувати смерть.

Читайте на "Е-КЛАД": Корчма: історія традиційного українського закладу

Таке місце знайти сьогодні важко, тому як глибина схрону була понад два метри та навіть сучасні металошукачі безсилі перед таким завданням. Але везучі люди серед нас є, які знаходили такі потужні речі я їх можу назвати фартовими або везучими людьми.

Щоб розшукати це особливе місце, необхідно зануритися у світ історії та досліджувати сторінки стародавньої літератури. А також проводити багато часу в пошуках з металошукачем. І пам'ятайте: "Хто шукає, той знаходить"


Ваш Олександр Максимчук!
Найкраща нагорода для мене як автора - ваш лайк у соціальних мережах (розкажіть друзям про цю статтю), а також підписуйтеся на мої нові статті (просто вкажіть у формі нижче свою адресу електронної пошти і ви будете першими, хто їх читатиме)! Не забувайте коментувати матеріали, а також запитуйте будь-що щодо пошуку скарбів! Я завжди відкритий до спілкування і стараюся відповідати на всі ваші запитання, прохання і зауваження! Зворотний зв'язок на нашому сайті працює стабільно - не соромтеся!
Оцініть мою публікацію
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (голосів: 45, рейтинг: 4,58 з 5)
Завантаження...





Коментарів до статті: 7
  • Микола

    Дуже цікаво. Є над чим подумати. Дякую

  • Дмитро

    Дуже цікаво. Са, ти молодець, так тримати! Щиро дякую. Це цікаво.

    • Александр Максимчук

      Дікс привіт!! У мене все добре..

  • Андрій Андрійчук

    Доброго дня.Дуже цікаві і повчальні оповідання.Треба книжку готувати до видання!

  • Микола

    Дякую за розповідь. На одну мрію стало більше.

  • андрій

    цікаво

  • Игор

    Саш привет, как у тебя всё нормально, живой.
    Напиши здесь, имя и ёмаил вымышлённый.
    Здоровья и всего хорошего.

Додати свій коментар:

Увійти через соцмережі: 


*:


Чи знаєте Ви, що...
  • У скарбі, заритому близько тисячі років тому вікінгами на шведському острові Готланд, знайдено лінзи складної асферичної форми з гірського кришталю. Рене Декарт розрахував таку форму лінз тільки в 17 столітті, але так і не зміг їх виготовити